Pannkoogid esimeseks sünnipäevaks

Juba aasta on möödas sellest, kui blogisse jõudis esimene postitus. See on tegelikult päris vahva tunne. Ma vaatan mööda kõigist, kes mingil põhjusel pööritavad mu hobi peale silmi (pööriatge edasi, mis iganes põhjus teil selleks ka on) ja olen väga rõõmus selle üle, et hoopis rohkem on neid, kes on minuga samal lainepikkusel.

Kui ma blogiga alustasin, oli visioon teha sellest kodunurgake, kus jutustada erinevatel majapidamis- ja toiduvalmistamisteemadel. Kuidagi on aga juhtunud nii, et kaalukauss on sinna toidu poole kaldu vajunud. Ühest küljest on selle põhjuseks mu aina kasvav huvi panna ennast köögis proovile – proovida erinevaid maitsekombinatsioone ja alternatiivseid mooduseid levinud toitude valmistamiseks, samas katsetada ka hoopis uute maitsetega. Aga uudsena enda jaoks olen ma avastanud, et toidu pildistamine on veel terapeutilisem ja hasarti tekitavam kui retseptide koostamine.

Pean ausalt tunnistama, et aasta tagasi tegin ma toidust pilte, et illustreerida tekste. Ma tegin seda, sest see oli vajalik. Praegu on toidu pildistamine mu kõige lemmikum osa kogu selle protsessi juures. Sageli võtab pildistamine isegi rohkem aega kui toidu valmistamine. Harvad ei ole juhused, kui me sööme leiget sööki:D. 

Muidugi on jätkuvalt plaanis ka kirjutada „kadunud sokkidel” teemadel. Ma olen siin vahepeal tegelenud nii mõnegi vahva tee ise projektiga (näiteks digimuutsin oma köögilauda) ja tahan neid kindlasti ka jagada. 

Ma pidevalt kirjutan siin oma järjekorras ootavatest teemadest ja retseptidest. Tõesti, mu listid muutkui kasvavad. Ma loodan, et pimenevad sügisõhtud toovad mulle veidikenegi lisaaega:).

Aga mis sünnipäev see ka oleks, kui kooki ei pakuta?!? Ja kes ütles, et sünnipäevahommikul peab eriti põhjalik kook laual olema?!

Tegemist on üsna klassikaliste pannkookidega, ainult et nisujahu asemel kasutan ma eelmises postituseski jutuks tulnud Schäri gluteenivaba jahusegu. See on minu maailmas natuke „patune” retsept, kuna see jahusegu sisaldab ka vähesel määral suhkurt. Mis on aga asja juures olnuline, on enesetunne. Kui ma olen vahel söönud nisujahust tehtud pannkooke, on pärast raske tunne kõhus ja väsimus garanteeritud. Need pannkoogid aga mingit halba enesetunnet ei põhjusta ja see ongi ju põhiline :).

See retsept on no nii lihtne, et ma isegi ei hakka sellele print-nupukest lisama. Selle printimine oleks sulaselge paberi raiskamine.

Gluteenivabad pannkoogid

Kogus: ühele

Koostisosad:

  • 1 muna
  • 1 dl gluteenivaba jahusegu
  • 1,5dl piima

Töö käik:

  • Klopi munad lahti.
  • Lisa jahu ja sega põhjalikult ühtlaseks massiks.
  • Lisa piim ja sega veelkord läbi.
  • Küpseta nagu ülepannikooke ikka.

Mina taignale eraldi mingeid maitseaineid ei lisa. Nagu eelpool mainitud, sisaldab see jahusegu veidi suhkurt ja sellest piisab. Kes soovib, võib lisada veidi soola. Sool tõstab maitsed paremini esile ja nii muutub ka taigen veidi intensiivsemaks.

  • Kaval nipp! Lisa taignale ka veidi õli, siis ei pea praadides pannile eraldi valama hakkama. Kogust on tõesti väga raske öelda. Tuleb lähtuda kõhutundest. Õli hulk sõltub ka sellest, kui vähenakkuv on pann ja milline on pererahva eelistus – kas siis rasvasemad või “kuivemad” pannkoogid :).

Need pannkoogid on meie peres võtnud endale pidupäeva hommikusöögi rolli. Ehk siis tihti me neid ei tee, pigem siis, kui tahame päevale veidi erilisust lisada. Pannkooke teeme soolase ja magusa täidisega. Soolaseks täidiseks kasutan riivjuustu. See on nii lihtne ja geniaalne. Valad taigna pannile nagu ülepannikooki tehes ikka. Kui oled koogi ringi keeranud, puistad selle üle riivjuustuga. Kuni teine pool küpseb, saab juust sulada. Koogi valmides voldid selle pooleks ja lased veel ca 10sek pannil olla. Ja ongi valmis.

Magusaks täidiseks olen kohupiima ja vahukoore koos vahustanud, magustajaks kasutan kookospalmisuhkurt. Pannkoogile paneme lisaks kohupiima ja vahukoore segule ka külmunud või värskeid marju (olenevalt aastaajast) või tükeldatud puuvilju.

Kes on harjunud pühapäeva hommikuti pannkookidega maiustama, saab sellel nädalavahetusel seega midagi uut proovida. Mõnusat katsetamist! ♥

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga