Igale puudrile oma pintsel

Sellest on nüüd vist küll juba kuu möödas, kui mul käis külas tädi. Mitte mingi suvaline tädi vaid ikka päris minu enda tädi, ema õde :). Ta oli käinud hiljuti ühel kodukoristamise koolitusel ja see andis meile kõneainet ikka päris tükiks ajaks. Muuhulgas rääkis ta sellest, et müüakse vuugiharju. Jah, vuugiharju ehk siis spetsiaalseid harju, millega puhastada plaatide vahelt vuuke. See oli minu jaoks täpselt selline hetk, kus ma sain aru, et see on ju nii loogiline, et selline asi on olemas! Miks ma ise pole selle peale tulnud!?! Ja sel hetkel teadsin ma ka seda, et mul on kohe seda harja vaja!!!

Nüüd te kindlasti mõtlete, miks küll keegi vuugiharja pärast nii sillas on!:D Väga lihtne. Meil on nimelt väga rauarikas vesi. Muuhulgas tähendab see seda, et kõik heledad pinnad, mis puutuvad pidevalt veega kokku (kraanikausid, tualetipott, keraamilised plaadid duššinurgas, lapse vann jne) lähevad väga kiiresti kollakaks ja koristuspäeva vahele jätmisel oranžiks. Ja vot see on alles nuhtlus! Katlakivi on selle kõrval poisike. Kui plaadid ja kraanikausid saab veel kuidagi puhtaks, siis vuugivahesid võibki nühkima jääda. Või noh. Chillit Bang eemaldab tegelikult ka rauajäljed üsna kergesti, aga selle järele haaran ma alles viimasel võimalusel. Pigem prooviks ikka loodussõbralikuma kodukeemiaga hakkama saada. See tähendab, et ma pean alati olema mustusest sammu ees. Ehk siis ennetama rauasadet, mitte tegelema sellega siis, kui see juba platsis on.

Niisiis olin ma teada saanud, et on välja mõeldud selline vahva asi nagu vuugihari. Kibekiirelt asusin esimesel võimalusel googeldama ja leidsin ühest netipoest veel teisigi vahvaid koristustarvikuid.

Kuna vuugiharjast juba juttu tegin, siis alustan sellest. Olgu kohe öeldud, et sealt veebipoest ma seda ei saanud. Pildil oleva harja leidsin kohalikust kodukaupade poest ja maksis see 89 senti :D. Ideaalis peaks tal olema harjased suunaga kesktelje poole, aga ka see harjake teeb oma töö väga hästi ära. Isegi minu “õrnatoimeline” vannitoapuhastusvahend, millega ma muidu ainult võisin unistada puhastest vuukidest, sai koostöös harjaga vuugid kenasti puhtaks.

Järgmine harjake on mu vaieldamatu lemmik. Mõeldud on see väga kitsaste ja raskesti ligipääsetavate kohtade puhastamiseks. Selliste kohtade, kuhu nuustiku või suurema harjaga ei pääse. Näiteks kraanide kontakt aluspinnaga, samuti kraani detailide liitekohad. Ikka jääb sinna ümber peenike katlakivi (meie kandis rauasette) “ring”.

Radiaatoriharjake. Nagu nimigi ütleb, siis on see mõeldud radiaatorite puhastamiseks. Varem olin kohati hädas radikate vahelt tolmu või mulla (mul on kass ja väike laps, mis tähendab, et aeg-ajalt sajab meil lillepotte) kätte saamisega. Ja neid radikaid juba tolmuimejaga ei puhasta :D!  Hari on piisavlt pikk, et ulatuda ka kaugematesse “nurkadesse”.

 

Ja viimaseks ka avapildil ilutsev silikoonharjastega hari. Iga loomapidaja sõber. Sellega on väga hea puhastada näiteks kiisuaset karvadest. Töö teeb ära sama hästi kui tolmuimeja (katsetatud lühikarvalisel lambanahal ja diivanil). Karvad on harjaste vahelt kergesti eemaldatavad ja hiljem saab harjakese ka vee alt läbi pista. Niiske harjaga saab eemalda ka riietelt karvu. Veebipood soovitas sellega põrandalappe enne pesumasinasse panemist suuremast sodist puhastada.

Kõik need vahavd asjad sain sellelt lehelt :).

Kindlasti tekib kasvõi korraks küsimus, kas ikka on mõtet osta iga asja puhastamiseks eraldi harjakest?! Mina arvan, et on küll. See hoiab kõvasti aega kokku ja aitab säästa aastas ehk nii mõnegi detsiliitri või liitri puhastusvahendit. Keegi ilmselt ei mõtle, et ah ma ei hakka silmavärvi jaoks eraldi pintsleid ostma, mul kodus juba puudripintsel on, küll see asja ära ajab! 😀

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga