Keemilise puhastuse riidepuude uus elu

Kohe alustuseks pean ütlema, et riidepuust on eriti keeruline veetlevat pilti teha. Seetõttu pidin Haapsalu salli võtma appi poeseerima, et vähemalt see esimene pilt oleks hea vaadata.

Ma ei pea ennast paduroheliseks. Kuidas saakski pidada, kui ma sõidan diiselmootoriga autoga!? Siiski üritan ka mina oma tarbimist ja prügi tekitamist piirata. Üldiselt ma väga mingit kummalist taaskasutust ei armasta (näiteks vanast šampoonipudelist valmistatud mobiilihoidja vms), pigem olen ma hull prügisorteerija ja üritan võimalikult palju sedasi asjadele uut elu anda. Nipet-näpet taaskasutust võib siiski ka minu kodus märgata.

Keemilise puhastuse riidepuud on aga üks paras nuhtlus. Aastas lisanub neid 4-6tk ja otseselt nendega midagi väga teha ei ole, sest nii nagu nad loodud on, ei ole nad just parimad riidepuud. Olmeprügi hulka neid panna ei taha. Varem olen ma neid vanarauda visanud. Olen isegi mõelnud, kas oleks väga imelik, kui ma oma mantlid keemilises puhastuses lahti harutaks ja riidepuud neile tagasi annaks?! 😀

Aga aitab sissejuhatusest! Siin siis paar mõtet, mida nendega teha võiks.

1. Pehme riidepuu

Kui valida riidepuu jaoks vähe libisev kangas (nt puuvillane), on selline riidepuu ideaalne avara lõikega riideesemete riputamiseks. Näiteks hõlmikkampsuni riputamine tavalisele riidepuule klassikalisel meetodil on üsna keeruline, sest sealt kipub see maha libisema. Kui jääb ka pidama, siis riidepuu võib õlgadele jäljed sisse venitada. Kangast riidepuule saab aga kampsuni kenasti sisse seada nii, et see säilitab oma vormi.

Mina täitsin riidepuu lambavillaga, aga palju mugavam oleks seda teha padjatäidisega. 3/4 õmblesin õmblusmasinaga ja viimase neljandiku käsitsi. Raske öelda, kaua aega kulus, sest vahepeal pidin Mõnglile kõik raamatud, mis ta suutis üles leida, ette lugema. Aga usun, et üle 30 minutit küll ei kulunud.

2. Püksirihma “nagi”

Nonii. See on küll nüüd kõige lihtsam tee ise projekt:D. Lihtsalt väänad riidepuu otsad alla kokku ja valmis ta ongi. Varem oli koguaeg üks segadus nende püksirihmadega. Viimased aastad on nad sedasi teiste riidepuude vahel rippunud. Null segadust, väga mugav.

Sellise konksu külge saab väga eduliselt ka salle riputada.

3. Riidepuu pükstele/seelikutele

Kas ma ütlesin, et see eelmine on kõige lihtsam tee ise projekt? No igaljuhul sai ta just endale konkurendi. Ülemine traat jookseb pesulõksu sõrmepidemete(?) vahelt läbi. Alumine sellest pisikesest augukesest, mis vedru all on. Kes tahab, võib ühe sõrmepideme liimiga traadi külge kinnitada.

Ehk leiab mõni keemilise puhastuse riidepuu nüüd endale uue rakenduse! 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga